Knihovnická "lákadla" - podcasty (audionahrávky) a jiné lahůdky

Milínská knihovna získala souhlas od autorů knih k volnému použití:
(audionahrávky namluvené milínskou knihovnicí - poznáte, kterou?)

Společenstvo klíčníků.MP3 - Daniela Krolupperová (bližší informace níže)
Dobrodružství sněžného muže.MP3 - Ivona Březinová (bližší informace níže)
Žofinka ofinka.MP3 - Ivona Březinová (bližší informace níže)
Začarovaná třída.MP3 - Ivona Březinová
Okno do komína.MP3 - Ivona Březinová

Zájemcům o audionahrávky profesionální doporučujeme odkaz na Knihy, na které vám nezbyl čas  (podcasty - krátké audiopořady o knihách. Audioarchiv Českého rozhlasu.)

Více zajímavých odkazů zde: https://www.knihovnamilin.cz/zajimave-odkazy/

Ukázka z knihy od Daniely Krolupperové: Společenstvo klíčníků
www.danielakrolupperova.cz

Něco více o knize:

Na této knize je zajímavý nejen napínavý příběh, ale i to, že se odehrává v blízkém okolí (Rožmitálsko), takže se vlastně i regionálně můžete vzdělat :-)

Knihu je možno v milínské knihovně vypůjčit. Kniha vyšla již druhým vydáním s novou obálkou (druhý obrázek). Nechá se koupit v e-shopech.

Vydejte se s Martinem, Vojtou, Gábinou a neveselým syslem do bře znického zámku, do starého rozpadlého hamru nebo do rožmitálského kostela a pátrejte s nimi po tom, co střeží tajemné Společenstvo k líčníků. Čeká vás dobrodružné hledání klíčů a luštění důmyslných š ifer. Na cestě za prastarým tajemstvím bude třeba překonat spoustu překážek, ale to, co nakonec zjistíte, vám vezme dech. Index Dei supra nos tenditur!

Určeno pro děti od 10 let, ale líbit se může i starším (a i dospělákům, když by ji předčítali svým dětem).

Ukázka z knihy od Ivony Březinové: Dobrodružství sněžného muže

Něco více o knize:

Na sedmilístek bratranců a sestřenic Kaplánkových čeká dobrodružství na horách. Veselá knížka nevelkého rozsahu pro děti od 6 let, ale líbit se bude i starším. Rozverné kousky psa Dárka určitě rozesmějou každého.

Kniha je v obchodech vyprodaná, ale v milínské knihovně si ji půjčit můžete. Máme i další knihy od paní Březinové a všechny se dětem líbí.

Ukázka z knihy od Ivony Březinové: Žofinka Ofinka
Něco více o knize:
Žofinka, které říkají Ofinka, chodí do MŠ. Kniha je plná veselých zážitků s kamarády. Nejvíce dobrodružství zažije, když odjede na školku v přírodě. Knížku doprovázejí ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Ukázka z knihy od Ivony Březinové: Začarovaná třída

Třída 3. A byla nejdřív úplně obyčejná, stejná jako ostatní třídy na škole. Děti se učily, trošku vyrušovaly výklad paní učitelky, občas nedávaly pozor vůbec - jako je tomu všude. Ale jednou se otevřely dveře a 3. A se rozrostla o tři nové žáky. Byli to bratři - Čáryfuk, Máryfuk a Podkočárník. S maminkou a tatínkem se zastavili ve městě, protože rodiče byli kouzelníci a měli zde svá vystoupení. A jejich synové? Museli do školy, jak jinak. A od té chvíle se ve 3. A děly věci…No řekněte, nechtěli byste, aby ožily vaše obrázky v hodině kreslení? Nebo aby byla tabule najednou bílá, takže se na ni bílou křídou nedalo nic napsat? Případně aby se učebna proměnila v kluziště? A tohle všechno a ještě mnohem víc můžete s holkami a kluky z 3. A prožít. Taky se seznámit s dětmi, které vypadají trošku odlišně, ale které jsou ve skutečnosti úplně stejné, jako ostatní - chtějí si hrát, chtějí se smát a chtějí se kamarádit. A možná potřebují i zjistit, v čem jsou nejlepší. Protože každý je v něčem nejlepší.

Ukázka z knihy od Ivony Březinové: Dobrodružství řehtajícího koně

audioukázka

Sedmilístek Kaplánků je na prázdninách u babušky Marušky a jejího přítele Františka. Jednou v noci se vydají za záhadnými zvuky. Zjistí, že je to jakýsi podivný zpěv tančícího indiána, z kterého se nakonec vyklube kamarád pana Františka. Kančí zub, jak si pan Hlavsa (indián) říká o dovolené, pozve celý sedmilístek na týden ke svému synovi do hřebčína, aby si mohli hrát na indiány s ním.

Ukázka z knihy od Ivony Březinové: Okno do komína

audioukázka

Luk, Dan, Tom a Nelka se po kolejích dostanou až do staré cihelny. Stojí tu velký komín, do kterého děti vlezou a pozorují tudy oblohu. Luk si tu nejraději hraje na vyhlížení táty, který staví mosty v Africe. Alespoň tak mu to řekla jeho maminka. V cihelně se Luk potká s kocourem Kominíkem, párkem čápů, kteří tu na komíně vyvedou mladé, ale také s majitelem cihelny Štěpánem Pánem. Jednoho dne se ale rozhodne, že pošle tatínkovi do Afriky po čápech dopis. Že lézt nahoru na komín není dobrý nápad, se má Luk přesvědčit na vlastí kůži. Pěkný příběh doprovázejí celostránkové ilustrace V. Baránkové.