Otevírací doba v oddělení pro dospělé

Pondělí

 9:00 - 11:30

12:30 - 17:00

Úterý

 Zavřeno

12:30 - 17:00

Středa

 9:00 - 11:30

12:30 - 17:00

Čtvrtek

 Zavřeno

Zavřeno

Pátek 

 Zavřeno

12:30 - 18:00

 

   

 

Poplatky

Za registraci se platí předem.

Čtenáři od 65 let a držitelé ZTP platí na celý rok 100 Kč.

 
 

Kontaktní údaje

Knihovna Dr. Emanuela Bořického

11. května 385, 262 31 Milín

Tel.: 318 691 414; mobil:737 076 639                                                

E-mail: knihovna@milin.cz                                            

Facebook: www.facebook.com(CVA Milin)

GPS: 49°38'1.03"N,   14°2′45.52"E  www.mapy.cz/s/bLVb

Zaměstnanci: Dana Reiterová (vedoucí), Jitka Jahodová, Kamila Nergerová

 

 

Popis budovy:

Vstup

Před knihovnou je parkoviště s 1 vyhrazeným místem pro vozíčkáře (nejširší a zároveň nejblíže u budovy). Komunikace v okolí budovy je tvořena kvalitní dlažbou (bez schůdků, obrubníků v jízdní dráze).  

Budova milínské knihovny je částečně bezbariérová. Vstup je možný hlavním i bočním vchodem (po zazvonění přijdou knihovnice otevřít dveře). Boční vchod má blíže k výtahu.

Před vstupy do budovy jsou snadno překonatelné rohožky.

 

Interiér

Knihovna je dvoupatrová budova. Manipulační prostor mezi regály a v chodbách je dostatečný, podlahová krytina je PVC a dlažba (chodby a wc). K dispozici jsou PC stoly (podjezd výška 73 cm, šířka 96 cm) a stejně tak i stoly na čtení. Šířka většiny dveří v budově je 90 cm.

 

V přízemí je oddělení pro dospělé, čítárna denního tisku, šatna a bezbariérové wc (v chodbě). Výpůjční pult (výška 96 cm) se nachází hned u hlavního vstupu (v dospělém oddělení)

V 1. patře je oddělení pro dětské čtenáře. Výpůjční pult (výška 96 cm) v dětském oddělení se nachází na druhé straně místnosti (bráno od výstupu z výtahu). Po opuštění výtahu v 1. patře a následné návštěvě oddělení pro děti je potřeba otevřít dveře (pomohou knihovnice).

Ve 2. patře je výstavní a přednáškový sál, kam se z výtahu vstoupí přímo.

 

Výtah

Pohyb po knihovně je zajištěn osobním výtahem. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný.  Dveře výtahu se otevírají a zavírají automaticky a jsou široké 90 cm. Kabina má šířku 110 cm a hloubku 130 cm, vybavena je madlem, zrcadlem a sklopným sedátkem. Ovladače výtahu jsou umístěny v kabině max. ve výšce 110 cm, na nástupních místech ve výšce max. 100 cm, a ovládací tlačítka doplněny Braillovými znaky. Výtah je vybaven akustickou signalizací.

 

 

Služby, které knihovna nabízí:

Roznášková služba

Tato služba je především určena starším čtenářům, případně hendikepovaným klientům knihovny. Jak to celé funguje? Po telefonické dohodě se čtenářem/klientem vyberou knihovnice knihy podle jeho přání a zanesou je až do místa jeho bydliště. Služba je celoroční a knihy se roznáší většinou ve čtvrtek. Pokud by o tuto službu měli zájem občané, kteří zatím nejsou v knihovně registrováni, není to žádný problém (knihovnice rády pomohou a podají informace ohledně přihlášek). Služba je poskytována zdarma. Bližší informace na čísle telefonu 318 691 414, 737 076 639 případně osobně v knihovně.

(Volat nejlépe v otvíracích hodinách). 

 

Audioknihy - čtené slovo na CD

Máme k vypůjčení několik audioknih, většinou ve formátu MP3. V případě zájmů můžeme zajistit větší výběr. 

 

Ostatní 

  • meziknihovní výpůjční služba - zapůjčení knih z jiných knihoven
  • internet - zdarma
  • kopírování (do velikosti A3) - placená služba
  • skenování (do velikosti A4) - placená služba
  • tisk dokumentů - placená služba
  • hlášení ztrát a nálezů, kulturních a sportovních akcí - sms či mailový systém rozesílání
  • prodej turistických předmětů (pohledy, turistické vizitky a deníky, turistické karty, mapy Milína, křížovky...
  • poskytování informací z autobusové a vlakové dopravy - vyhledávání spojů

Tipy na knihy

V naší knihovně máme uspokojivé množství knih pro seniorskou skupiny. Ze zkušeností víme, že čtenáři raději dávají přednost knihám s většími písmeny, slabšího formátu a postavám s českými jmény. I takové knihy se v naší knihovně dají vypůjčit.

 

Pro ženy namátkou vybíráme čtivé autory: Evžen Boček, Jaroslava Černá, Ivanka Devátá, Martina Formanová, Zdena Frýbová, Iva Hercíková, Jan Herčík, James Herriot, Vlasta Javořická, Hana Marie Körnerová, Charlotte Linková, Marcela Mlynářová, Valja Stýblová, Patrick Taylor, Vlastimil Vondruška.

 

Pro muže je nabídka knih o něco menší: kromě řady cestopisných dokumentů, knih s detektivních zápletků a skutečných krimi příběhů by mohly zaujmout knihy od autorů - Karel Cubeca, Pavel Frýbort, Robert Fulghum, James Herriot, Ota Pavel, Vlastimil Vondruška.