Zajímavé odkazy

Stránky nejbližší regionální knihovny: příbramská knihovna

 

Kvízy z příbramské knihovny pro čtenáře i nečtenáře: kvízy

 

Čtení a literatura

Databáze knih Sociální síť pro čtenáře knih (založená r. 2008). Obsahuje databázi oficiálně vydaných knih a eknih v českém a slovenském jazyce, či případně i v jiném jazyce, vydaných českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území ČR nebo Slovenska po roce 1945. Objevují se zde také knihy chystané k vydání, a to ve lhůtě vydání maximálně do jednoho roku. Podrobně jsou zpracovány informace nejen o knihách, ale i o autorech. Čtenáři zde píší své hodnocení, komentáře, sestavují se zde žebříčky popularity. Registrovaný čtenář si vytváří svou virtuální knihovnu, eviduje si zde přečtené knihy i knihy, které hodlá v budoucnu číst. Je možno chatovat s jinými čtenáři a další řada činností.

Čtení pomáhá   - tento projekt rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Ptejte se knihovny - je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

BiblioHelp: biblioterapie na webu „podává záchranný kruh“ každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí, informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

Čítarny - propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

ČteSyRád - Čtenářův sympatický rádce - funguje jako „virtuální knihovník“, nebo hodně sečtělý kamarád/ka, chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.

iLiteratura - poskytuje zpravodajství o literatuře z celého světa, anotace knih, hodnocení čtenářů a tipy na podobné knihy

Knihovnice - stále nové nezávislé recenze knih nejrůznějších žánrů, píší je sami čtenáři

Rosteme s knihou - knižní web pro dospělé

Rostik - knižní web pro děti

Velkyctvrtek - výběr toho nejlepšího čtení, které se chystá

Jednotná informační brána - hledání v databázích knih, článků (českých i zahraničních)

Celé česko čte dětem - osvětová kampaň, největší svého druhu v České republice, která se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže

Kamarádka knihovna - soutěž dětských čtenářů o nejlepší knihovnu pro děti v ČR

Rozectise.cz  - on-line kurzy rychločtení

www.megaknihy.cz/ - internetový obchod s levnými knihami, se kterým naše knihovna spolupracuje (reklamní předměty pro čtenáře zdarma)

 

 

Elektronické a zvukové knihy

E-knihovna umožňuje stahovat zdarma elektronické verze vybraných titulů. Děkujeme Městské knihovně v Praze:-).

Čtenářský deník nabízí klasická díla ve zvukové podobě ke stažení zdarma. Projekt Českého rozhlasu nás nabádá: „Vem Boženu do metra!“ :-).

Kontakt

Knihovna Dr. E. Bořického Milín

knihovnamilin@volny.cz

11. května 385
262 31 Milín

Vedoucí - Dana Reiterová
Knihovnice - Jitka Jahodová

318 691 414
737 076 639

E-mail 1: knihovnamilin@volny.cz
E-mail 2: knihovnaebm@volny.cz
Facebook: www.facebook.com(CVA Milin)

Vyhledávání na webu

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode