Půjčování tabletů uživatelům 65 +

Milínská knihovna se zapojila do projektu Nadace Vodafon ve spolupráci s Moudrou sovičkou. Jedná se o projekt Digitální odyssea. Určeno pro uživatele 65+, aby se naučili pracovat s moderními technologiemi (konkrétně tablety a chytrými telefony) a mohli si je případně i zdarma vypůjčit v knihovně. Knihovna obdržela 10 tabletů a 2 telefony. Budeme je využívat na školení, které v podzimních měsících chystáme zorganizovat, a dále na půjčování. Smyslem projektu je zapojit starší generaci do využívání moderní digitální technologie. Bližší informace podáme v knihovně a dále zveřejníme na plakátech.

 

Sběr starých mobilů

Do milínské knihovny můžete přijít odložit nepotřebné mobily.
Pomůžete nejen přírodě, ale také přispějete na pomoc potřebným (10 Kč z každého mobilu).

Trhací mapy v knihovně

MAS Podbrdsko vydala trhací barevné mapy „Brdy a Podbrdsko - turistická oblast“. Je tam obsažena oblast kolem Milína do vzdálenosti cca 30 km na východ i západ a 10 km na jih, 30 km na sever. Zdarma obdržíte v knihovně. Měřítko: 1 : 160 000 (1 cm = 1,6 km).

 

Autobusová doprava PID

V knihovně si můžete vyzvednout brožuru se základními informacemi o nově zavedeném dopravním systému. Jsou v ní mapy spojů, jízdními řády a základní informace. Dále je v knihovně k dispozici zdarma zpracovaný jízdní řád odjezdů a příjezdů autobusových i vlakových spojů z Milína a do Milína. 

 

Přehled akcí v Milíně

Stručný přehled akcí, které pořádá knihovna nebo někdo jiný, který akci nahlásil do knihovny. Odkaz na pořádané akce