Setkání mezi knihami

 

Další setkání se bude konat v říjnu 2024, od 18 hodin v přízemí knihovny.

Tato akce není určena pouze čtenáře, ale pro každého kdo má chuť se setkávat s druhými. Program bývá pestrý a odvíjí se z velké části od účastníků samotných (každý přispěje svojí troškou do mlýna). Krom promítání fotek (tipy na výlety, historie Milína a okolí), probíráme události/nejasnosti ze součastnosti, představujeme knižní novinky, inspirujeme se navzájem... 

Půjčování tabletů uživatelům 65 +

Milínská knihovna se zapojila do projektu Nadace Vodafon ve spolupráci s Moudrou sovičkou. Jedná se o projekt Digitální odyssea, určeno pro cílovou skupinu 65+. Díky tomu má knihovna k dispozici pro své uživatele 10 tabletů a 2 telefony, které je možné zapůjčit domů.

Smyslem projektu je zapojit starší generaci do využívání moderní digitální technologie. Bližší informace podáme v knihovně. 

Sběr nepotřebných brýlí

Pokud vám doma leží staré nepoužívané brýle (dioptrické), přineste je do naší knihovny. Od nás putují do sběrného místa a poté na různé humanitární akce v zemích třetího světa, kde najdou nové vděčné majitele.

Sběr starých mobilů

Do milínské knihovny můžete přijít odložit nepotřebné mobily.
Pomůžete nejen přírodě, ale také přispějete na pomoc potřebným (10 Kč z každého mobilu).

Trhací mapy v knihovně

MAS Podbrdsko vydala trhací barevné mapy „Brdy a Podbrdsko - turistická oblast“. Je tam obsažena oblast kolem Milína do vzdálenosti cca 30 km na východ i západ a 10 km na jih, 30 km na sever. Zdarma obdržíte v knihovně. Měřítko: 1 : 160 000 (1 cm = 1,6 km).

Přehled akcí v Milíně

Stručný přehled akcí, které pořádá knihovna nebo někdo jiný, který akci nahlásil do knihovny. Odkaz na pořádané akce