Setkání mezi knihami

 
V pořadí již 14. setkání je plánováno na pátek 24. března 2023. Opět budeme začínat v 18 hodin v oddělení pro dospělé (přízemí). Setkání není pouze čtenáře, ale pro každého kdo má chuť se setkávat s druhými. Program bývá pestrý a odvíjí se z velké části od účastníků samotných (každý přispěje svojí troškou do mlýna). Krom promítání fotek (většinou tipy na výlet či dovolené), probíráme historické události/nejasnosti, představujeme knižní novinky, inspirujeme se navzájem... 

Vynášení Morany 

Na smrtnou neděli 26. března 2023 skoncujeme se zimou a přivítáme jaro. Sraz bude před milínskou knihovnou ve 14 hod, akce bude pokračovat u nádrže Bahno. 

Těšit se můžete na jednoduché hry, přátelské setkání a dobrůtky. Proběhne opět kulinářská soutěž - o nejzdravější jarní zeleninový či ovocný salát :-). Jsme zvědaví, čím nás účastníci překvapí. S sebou si také přineste uzeninu + další potřebné ingredience na ohýnek. Pořádá knihovna s MC Milínek a hasiči. Plakáty budou během měsíce března vyvěšeny na nástěnkách v obci.

Půjčování tabletů uživatelům 65 +

Milínská knihovna se zapojila do projektu Nadace Vodafon ve spolupráci s Moudrou sovičkou. Jedná se o projekt Digitální odyssea. Určeno pro uživatele 65+, aby se naučili pracovat s moderními technologiemi (konkrétně tablety a chytrými telefony). Knihovna obdržela 10 tabletů a 2 telefony. Budeme je využívat na školení, některá již proběhla jiná se plánují. Nejbližší termín dalšího školení je středa 15. března 2023 od 9.30 hodin v přízemí knihovny (školit bude P. Hlavín).

Tablety je možné i zapůjčit domů. Smyslem projektu je zapojit starší generaci do využívání moderní digitální technologie. Bližší informace podáme v knihovně. 

Sběr starých mobilů

Do milínské knihovny můžete přijít odložit nepotřebné mobily.
Pomůžete nejen přírodě, ale také přispějete na pomoc potřebným (10 Kč z každého mobilu).

Trhací mapy v knihovně

MAS Podbrdsko vydala trhací barevné mapy „Brdy a Podbrdsko - turistická oblast“. Je tam obsažena oblast kolem Milína do vzdálenosti cca 30 km na východ i západ a 10 km na jih, 30 km na sever. Zdarma obdržíte v knihovně. Měřítko: 1 : 160 000 (1 cm = 1,6 km).

 

Přehled akcí v Milíně

Stručný přehled akcí, které pořádá knihovna nebo někdo jiný, který akci nahlásil do knihovny. Odkaz na pořádané akce