NÁVOD JAK SE PŘIHLÁSIT DO ČTENÁŘSKÉHO ÚČTU

Vstup do účtu poprvé nebo po zapomenutí hesla (příp. uživatelského jména)

Po vstupu do katalogu klikněte na Přihlásit (vpravo nahoře), kde zadáte své uživatelské jméno a pak heslo. Pokud ho ještě nemáte nebo si nepamatujete, kliknete na Změna hesla. Do prvního políčka Přihlašovací jméno uveďte: krestnijmeno.prijmeni

Do druhého políčka napište svůj e-mail, který jste nahlásili do knihovny. Dále postupujte podle pokynů v došlé zprávě do e-mailové pošty. 

Podrobný návod ke stažení, kde jsou názorné obrázky s postupem.

Pokud se Vám to nedaří, přijďte do knihovny, rádi Vám pomůžeme.

Kdo nemá uvedený e-mailový kontakt, musí si přijít pro přístupové údaje osobně do knihovny.

JAK OBJEDNAT KNIHY ON-LINE

Objednávání/rezervování knih

Po kliknutí na konkrétní knihu (obr. 1) se Vám zobrazí, zda je kniha dostupná, příp. se ukáže, kdy jste knihu již četli (datum s malým budíčkem).

Pokud si knihu chcete objednat (v případě, že je dostupná, odloží Vám ji knihovnice stranou) nebo rezervovat (v případě, že je momentálně vypůjčená), klikněte na název knihy a poté v dolní části na modré tlačítko s praporkem: Rezervovat/objednat titul

(obr. 2)

Věříme, že Vám čtenářský účet bude sloužit k lepší orientaci a zajistí Vám přehled o knihách, umožní prodlužování a rezervování knih a zároveň přinese další užitek.

Pokud Vám nebude něco jasné, kontaktujte prosím knihovnu.

 

JAK DÁLE POUŽÍVAT ČTENÁŘSKÝ ÚČET

Aktuální výpůjčky najdete hned pod záložkou Oblíbené (viz obr. níže). Zde pak vidíte všechny své výpůjčky a zároveň datum, do kdy je výpůjční lhůta. Prodloužení viz návod výše.

Historie výpůjček:

Zde si můžete prohlížet všechny své dřívější výpůjčky. Pro rychlejší vyhledávání doporučujeme využití vyhledávacího políčka, které otevřete zadání klávesové zkratky: ctrl+f

Můžete pak zadávat jména autorů, názvy knih atd.

Seznamy:

Libovolně si můžete vytvářet své seznamy knih podle různých hledisek.

Při vyhledání určité knihy můžete hned uložit do seznamu Oblíbené (hvězdička vpravo).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK PRODLUŽOVAT KNIHY ON-LINE

Abyste si mohli prodloužit knihy on-line, je nutné mít aktivní čtenářský účet (návod vpravo) a dále splnit několik podmínek (viz níže.) 
Pokud jsou podmínky splněny (viz níže), objeví se Vám před každou výpůjčkou prázdný čtvereček, kde můžete knihu označit. Nad výpůjčkami jsou pak vidět dvě záložky, ze kterých si vyberete. (Prodloužit vše, Prodloužit vybrané).
Když Vám prodloužení nejde provést, ačkoliv splňujete všechny podmínky, kontaktujte prosím knihovnu: knihovnamilin@volny.cz  
 
Podmínky prodloužení on-line:
  1. Zaplacené všechny potřebné poplatky (registrace, dluhy)
  2. Kniha není rezervovaná dalším čtenářem
  3. Doba výpůjček není delší než tři měsíce
  4. Do konce výpůjční lhůty nezbývá více než 14 dnů. (Bylo by zbytečné prodlužovat dříve, týden před koncem výpůjčky Vám přijde automaticky upozornění na e-mail, příp. sms).