Čtení a literatura

Databáze knih - sociální síť pro čtenáře knih (založená r. 2008). Obsahuje databázi oficiálně vydaných knih a eknih v českém a slovenském jazyce, či případně i v jiném jazyce, vydaných českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území ČR nebo Slovenska po roce 1945. Čtenáři zde píší své hodnocení, komentáře, sestavují se zde žebříčky popularity.

Knihovny.cz - hledání v databázích knih a článků v desítkách českých knihoven "pod jednou střechou".

 Čtení pomáhá   - tento projekt rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Ptejte se knihovny - je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

BiblioHelp: biblioterapie na webu - „podává záchranný kruh“ každému, kdo má nějaké trápení. Kruh má v tomto případě podobu knihy, která pomůže, poradí, pohladí, informuje, povzbudí. Tedy všechny ty zázračné věci, které knihy mimoděk i cíleně umějí.

Čítarny - propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

iLiteratura - poskytuje zpravodajství o literatuře z celého světa, anotace knih, hodnocení čtenářů a tipy na podobné knihy.

Rosteme s knihou - knižní web pro dospělé.

Rostik - knižní web pro děti.

Tipy na české dětské knihy - webová stránka zaměřená na dětské knihy (oceněné tituly, spisovatelé...)

Velký čtvrtek - výběr toho nejlepšího čtení, které se chystá.

Celé česko čte dětem - osvětová kampaň, největší svého druhu v České republice, která se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže.

Rozečti se  - on-line kurzy rychločtení.

Knihy trochu jinak - web pomáhá s povinnou četbou nejen v rámci přípravy k maturitě. Interpretuje známé české i zahraniční tituly a přináší i videa o autorech samotných. 

 

 

Chcete prodat své knihy nebo naopak koupit již použité za výhodnou cenu?

Níže jsou odkazy na vyzkoušené portály:

reknihy.cz

knihobot.cz

knihovratek.cz

antikvariat-brdy.cz/vykup-knih

 

Elektronické a zvukové knihy + odkazy na podcasty

E-knihovna - umožňuje stahovat zdarma elektronické verze vybraných titulů.

Knihy, na které vám nezbyl čas - podcasty (krátké audiopořady) o knihách. Audioarchiv Českého rozhlasu.

Online.knihovny.cz - stránky Moravské zemské knihovny, kde najdete nejen podcasty, ale i nabídky on-line kurzů a jiné užitečné věci.

Zvukové ukázky z milínské knihovny - ukázky z některých knih, které máme ve fondu