Změny od září 2019

04.09.2019 08:55

Vzhledem k tomu, že vybudování Centra volnočasových aktivit bylo dotační akcí, na kterou se vázalo i zřízení jednoho nového pracovního místa a nutná doba udržitelnosti dotace již uplynula před dvěma lety, bylo rozhodnutím rady s platností od 1. září 2019 zrušeno jedno pracovní místo, tzn. že od září budou v knihovně pouze dvě knihovnice (jako tomu bylo dříve, před otevřením Centra). Důvodem je zejména úspora finančních prostředků (mzdové náklady). Z knihovny odchází služebně i věkově nejmladší knihovnice Daniela Toužimská, které tímto chceme veřejně poděkovat za pečlivé a aktivní fungování na pozici knihovnice a volnočasového pedagoga. Naše spolupráce jejím odchodem rozhodně nekončí...

A nyní již ke změnám, které jsou vynucené snížením počtu zaměstnanců. Počínaje zářím se upravuje otvírací doba knihovny (viz provozní doba). Až následný provoz ukáže, zda uvedená doba bude vyhovovat z hlediska zabezpečení obsluhy.

V dětském oddělení zůstává prozatím provoz stejný, některé dny však bude oddělení obsluhováno z dospělého oddělení, protože bude místo toho otevřen nízkoprahový klub. Po domluvě s vedením základní školy určíme den, kdy bude vždy otevřen klub místo dětského oddělení. Poté bude upravená otvírací doba zveřejněna.

Zatím tedy takto: Po, Út, St a Pá: 12.30 - 16

Ve stručnosti lze konstatovat, že v sobotu bude otevřeno pouze 1x za 14 dní a dále bude pouze jeden den v týdnu (pátek) otevřeno do 18 hodin.

Do konce roku nás ještě čeká jedna změna, o které věříme, že bude pro čtenáře (i nás knihovnice) přínosná. Byli jsme úspěšní v dotačním řízení a získali dotaci na pořízení nového knihovnického počítačového programu, který bude mj. modernější a vstřícnější ke stále náročnějším požadavkům čtenářů. Dále budeme mít v přízemí nový skener, tzn., že jej bude možné využít až do konce otvírací doby (dosud skenujeme pouze v dětském oddělení a po 16. hodině již není možno tuto službu návštěvníkům nabízet). S převodem veškerých knihovnických záznamů do nového programu bude zřejmě spojena krátkodobá uzavírka knihovny, o čemž budeme včas informovat.

Za knihovnu Dana Reiterová