Vynášení Morany

06.03.2020 15:16

Na smrtnou neděli, která připadá na 29. března 2020, budeme vynášet zimu ze vsi. Sraz je ve 14 hod před Centrem volnočasových aktivit Milín, poté se přesuneme k nádrži Bahno a hasičské zbrojnici. Moranu ponesou v průvodu „lepé děvy“, které ji poté předají odpovědné osobě z řad milínských hasičů a Morana bude zapálena a vhozena do nádrže. Během akce se budou konat různé veselé hry a čeká nás tentokrát jiná než kulinářská soutěž. I když dobroty ze své kuchyně klidně můžete přinést všem ochutnat.

Jakou soutěž jsme si pro Vás letos vymysleli? Přineste ukázat svou  vyrobenou jarní (velikonoční) dekoraci. Může být v květináči, misce, na prkénku nebo samostatně, jak se Vám zlíbí. Fantazii se meze nekladou. Výzdobu si pak budete moci odnést domů nebo ji můžete věnovat knihovně, kde se nechá na odiv návštěvníkům.

Po hrách a soutěži přijde na řadu ohýnek a s ním spojené opékání toho, co si sami z domova přinesete. Organizátoři (knihovnice a hasiči) zajistí opékadla, oheň, teplý čaj a v případě většího chladu i něco málo na zahřátí pro dospělé účastníky (děti se zahřejí pohybem).

Dále vyzýváme všechny, kteří se chtějí zúčastnit (vhodné pro dospělé, mládež a děti cca od 4-5 let), aby přinesli ozdoby (vyfouklá vajíčka, pentle..), které navážeme na jarní líto. A již zmíněnou soutěžní dekoraci (není podmínkou).