Praktické informace a tipy pro návštěvníky knihovny

15.10.2019 09:47

Upozornění a tipy pro čtenáře (pdf)

Upozornění:

• Každý čtvrtek je zavírací den. V ostatní všední dny je otevřeno do 17 h, v pátek do 18 h.
  • V sobotu je otevřeno pouze v liché týdny. Ve státní svátek je vždy zavřeno (i když připadne na lichou sobotu).
  • V zimních měsících se neotevírá zadní branka do zahrady. V době zimního času se odpoledne zavírá v 16 h.
  • Skenování dokumentů (na donesený flashdisk) se provádí v přízemí (oddělení pro dospělé) i v 1. patře (oddělení pro děti) pouze v otvírací dobu. Služba je zpoplatněna (3 Kč z 1 str.). Kopírování a tisk lze také v obou odděleních (1 str. čb za 3 Kč).

Tipy:

Jak se dostanu do svého čtenářského konta na internetu?

1. www.knihovnamilin.cz  - buď přímo na úvodní straně, nebo v levém menu: katalog knih a MVS

3. Vaše čtenářské konto

4. Vyplníte číslo Vaší průkazky (dětem začíná číslicí 100 a pak tři čísla, dospělí mají trojciferné číslo)

5. PIN = poslední dvojčíslí roku narození, měsíc narození (dvojčíslí), den narození (dvojčíslí),

např. datum narození 1. 1. 2000 = 000101

Zde vidíte, jaké knihy máte půjčeny a do kdy, dále můžete sledovat historii všech výpůjček a také můžete výpůjčky prodloužit, pokud na některou není vypsaná rezervace a pokud Vám již nenaběhla upomínka (nebo dlužíte za registraci apod.).  V tom případě se musíte co nejdříve dostavit do knihovny osobně (s penězi a se žádanými knihami).

V on-line katalogu knih můžete hledat knihy podle autorů, názvů, klíčových slov (většinou jsou jednoslovné ve tvaru množného čísla v 1. pádě, kromě ustálených slovních spojení).

Dále zde můžete zarezervovat knihu, která momentálně v knihovně není (je vypůjčena jiným čtenářem), také se můžete dívat na novinky (dole pod tabulkou Seznamy a novinky).